Schronisko Łazy dzieli od Krakowa ok. 25 km, zaś do Ojcowa jest stąd tylko 15 km. Położone na uboczu jest w stanie zapewnić odpoczynek od miejskiego gwaru stanowiąc jednocześnie znakomitą bazę wypadową do poznania uroków podkrakowskich dolinek jurajskich z charakterystycznymi ostańcami wapiennymi, grotami i jaskiniami, Ojcowskiego Parku Narodowego czy zwiedzania Krakowa. Można tu dotrzeć prywatnym samochodem lub autokarem a lubiący spacery dojść z przystanków PKS lub stacji PKP.

Jadąc drogą krajową nr 4 (E40) Kraków - Olkusz należy skręcić w Jerzmanowicach do centrum wsi. Przed kościołem odbijamy w lewo drogą prowadzącą w górę. Na krzyżówce skręcamy w prawo i dojeżdżamy do schroniska, do Łaz (od kościoła ok. 4 km).

Z dworca autobusowego PKS w Krakowie autobusem jadącym do Szklar. Wysiada się w Jerzmanowicach na przystanku Jerzmanowice III (Pod Stokiem). Dalej pieszo drogą przez las (ok. 1,5 km). Można też dojechać do Będkowic, zejść do doliny Będkowskiej i drogą znajdującą się w górnej części doliny (Grabie) dojść do Schroniska (ok.2,5 km).Autobusem PKS

Jadąc pociągiem relacji Kraków - Katowice należy wysiąść na stacji Rudawa. Następnie pieszo przez Brzezinkę, Łączki i prawie całą dolinę Będkowską. W części doliny zwanej Grabie obok zabudowań znajduje się droga wychodząca naprzeciw schroniska. Przejście z Rudawy do Łaz zajmuje ok. 2,5 godz.

 

 

 

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com